תיקוני אופניים

תיקוני אופניים

תיקוני אופניים בתל אביב יכולים להיראות מאיימים עבור מי שחדש ברכיבה על אופניים או שמעולם לא עבד על אופניים לפני כן. עם זאת, עם מעט ידע והכלים הנכונים, אתה יכול להתמודד עם תיקוני אופניים נפוצים רבים בעצמך, לחסוך זמן וכסף ולהגדיל את הביטחון שלך כרוכב. במאמר זה, נסקור כמה משימות תחזוקה ותיקון אופניים בסיסיות שתוכלו לבצע בבית, כמו גם כמה טיפים לשמירה על פעילות האופניים שלכם בצורה חלקה ובטוחה.

לשמור אותם נקיים

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשמור על האופניים שלך הוא לשמור אותם נקיים. אופניים מלוכלכים עלולים להוביל למגוון של בעיות, משרשרת איטית ועד סתומים של הילוכים ומיסבים.

כדי לנקות את האופניים שלך, תזדקק לכמה ציוד בסיסי: מברשת, מסיר שומנים ומטלית או ספוג. התחל בצחצוח כל לכלוך או פסולת רופפים מהאופניים עם המברשת. לאחר מכן, מרחו את מסיר השומנים על השרשרת, גלגלי השיניים וחלקים נעים אחרים, וקרצוף אותם עם המברשת כדי להסיר לכלוך שהצטבר.

לבסוף, נגב את שאר האופניים עם המטלית או הספוג כדי להסיר לכלוך או לכלוך שנותרו. משימת תחזוקה חשובה נוספת היא בדיקה והתאמת לחץ האוויר בצמיגים של האופניים. צמיגים לא מנופחים יכולים להקשות על הנסיעה, מכיוון שהם יוצרים התנגדות רבה יותר על הכביש. מצד שני, צמיגים מנופחים מדי עלולים להיות מועדים לפנצ'רים ולגרום לנסיעה קשוחה יותר.

כדי לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים, תזדקק למד לחץ אוויר בצמיגים. אתה יכול למצוא את הלחץ המומלץ לצמיגים שלך על דופן הצמיג או במדריך למשתמש של האופניים שלך. כל שעליך לעשות הוא לחבר את המדיד לשסתום על הצמיג שלך, והמד ייתן לך קריאה. אם הלחץ נמוך מדי, הוסף אוויר באמצעות משאבת אופניים. אם הוא גבוה מדי, שחרר קצת אוויר עד שתגיע ללחץ המומלץ.

תיקוני האופניים הנפוצים ביותר

אחד מתיקוני האופניים הנפוצים ביותר שעליך לעשות הוא תיקון פנצ'ר בצמיג. אם אתה מקבל דירה בזמן שאתה יוצא לרכיבה, הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לאתר את מקור הנזילה. לעתים קרובות זה יכול להיות פנצ'ר מחפץ חד, כגון חתיכת זכוכית או קוץ.

לאחר שמצאתם את הפנצ'ר, הסר את הצמיג מהחישוק על ידי שחרור חרוז הצמיג (קצה הצמיג שיושב על החישוק). ניתן לעשות זאת באמצעות ידית צמיגים, שהיא כלי שטוח ומחודד המיועד למטרה זו. לאחר שהצמיג כבה, בדוק את הפנצ'ר הפנימי של הפנצ'ר ותקן אותו באמצעות ערכת תיקון.

לאחר מכן תוכל להרכיב את הצמיג מחדש על ידי התקנת הצינור הפנימי בחזרה לתוך הצמיג, וודא שהוא יושב כראוי, וחיבור מחדש של חרוז הצמיג לחשוק. אם שרשרת האופניים שלך לא פועלת בצורה חלקה, זה יכול להיות סימן שצריך לשמן אותה. כדי לשמן את השרשרת, תזדקק לחומר סיכה לשרשרת ומטלית או מברשת. ראשית, נקה את השרשרת בעזרת מסיר שומנים ומברשת כדי להסיר לכלוך או לכלוך.

לאחר מכן, מרחו את חומר הסיכה על השרשרת, בעזרת הבד או המברשת כדי להכניס אותו לתוך החוליות. הקפד להכניס את חומר הסיכה לכל פינות השרשרת, שכן זה יעזור להפחית את הבלאי ולהאריך את תוחלת החיים שלה.

About Us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean ac lorem pretium, laoreet enim at, malesuada elit.

Categories

Tags

There’s no content to show here yet.

Social Links